"Sizin" Belediyesi
Çağrı Merkezi 444 4 444

ÇAKIR: “BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ KORUMALIYIZ”

ÇAKIR: “BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ KORUMALIYIZ”

ÇAKIR: “BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ KORUMALIYIZ”
AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Teşkilatı, Mahalle ve Köy Muhtarlarını iftarda bir araya getirdi. AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, iftar programında yaptığı konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları vererek, “Ereğli’nin çıkarı olduğu sürece hep bir arada olmak zorundayız; en sevmediğimiz, en beğenmediğimiz insanla dahi bir arada olmamız lazım.” dedi.
AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Teşkilatı tarafından İlçe Merkezinde, Beldelerde ve Köylerde görev yapan Mahalle ve Köy Muhtarlarına iftar verildi. Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen iftar programına AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır ve bazı Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, İl Genel Meclis Üyeleri Rıfkı Gültekin, Ali Tarakçı, Kazım Beceren, Ayhan Taşdelen, Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda muhtar katıldı.
İftar programında bir konuşma yapan AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, 4,5 yıllık İlçe Başkanlığı sürecinde Ereğli’ye yapılan yatırımlardan söz ederek, Ereğli- Zonguldak yolu ile Ereğli-Devrek yollarında bu sene önemli bir aşama kaydedileceğini söyledi.
Çakır, konuşmasında şunları kaydetti:
“Öncelikle içinde bulunduğumuz Ramazan ayının Ereğli’mize, Zonguldak’ımıza, Ülkemize ve dünya insanlığına hayırlar getirmesini Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum. Sevdiklerimizle nice Kandillere, Kadir Gecelerine ve bayramlara ulaştırmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.
ALLAH BİRLİĞİMİZİ BOZMASIN
Ramazan ayı, manevi iklimlerin en yükseğe çıktığı ayların başında geliyor. Teşkilat olarak bizler Ramazan ayında da yoğun bir çalışma içerisindeyiz.
İftar programlarımızla yardıma muhtaç ailelerin evlerine konuk oluyoruz. Şehit ailelerini ve gazilerimizi ziyaret ediyoruz. Yaklaşık 750 ailemize gıda yardımında bulunduk. Tüm bunların yanında diğer çalışmalarımız da devam ediyor. Tabii öncelikle bu Ramazan ayı hürmetine şunu söylemek lazım, Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Tüm samimiyetimle söylüyorum, Ereğli olarak ne çektiysek birlik ve beraberliğimizi sağlayamadığımızdan dolayı çektik. 
Ereğli, Zonguldak’ta ikili öğretim yapan nadir İlçelerden bir tanesidir. Ereğli, Zonguldak’ın en büyük İlçesi, en fazla vergi veren ilçesi ama yıllardır sorunları çözülmemiş. Adliye binası çözülmemiş, Vergi Dairesi çözülmemiş, aklınıza gelen diğer sorunları yolları şunları bunları derken zaman içerisinde süratli bir şekilde bunları çözmeye çalıştık. Biz birlikte olursak, hem Zonguldak’tan hem de Ankara’dan alacağımız hizmetleri çok daha kısa sürede alırız. 4,5 yıllık İlçe Başkanlığımda bunun böyle olduğunu gördüm. 
EREĞLİ-ZONGULDAK VE EREĞLİ-DEVREK YOLLARI
Ereğli-Zonguldak yolunun yüzde 90’ı bu sene itibariyle tamamlanmış olacak. Ereğli-Çaylıoğlu arasını inşallah Kasım ayı gibi hizmete açmanın gayreti içerisindeyiz. Biliyorsunuz yıllardır ‘bitmez’ denilen Ereğli-Devrek yolunun ihalesini yaptık, güçlü bir müteahhide verdik, plan-projesi yapıldı, hızlı bir çalışma var. Bu senenin sonunda yüzde 75 oranında Çaylıoğlu’na yaklaşılır, seneye de inşallah bu yolumuz da bitmiş olur.
KAMU YATIRIMLARI SÜRATLE DEVAM EDİYOR
Sadece 4,5 yılda 20’nin üzerinde okul yaptık. Yapımı devam eden okullarımız var. Kız İmam Hatip Lisesi, Merkezi Eğitim binamız, Orhan Oğuz, Melih-Şule Ortaokulu devam ediyor. Ereğli Merkez Anadolu Lisesi’nin yıkım kararı çıktı, yerine 24 derslikli bir Anadolu Lisesi kazandıracağız. Turizm Otelcilik Lisesi yıllardır konuşulurdu, yeri hazırdı, yapamamıştık. Allah’a hamdolsun yatırım programına aldırdık, 3 ay gibi bir süre zarfında ihaleye çıkacak. Bir Postane sorunumuz vardı. Bizim Postanemiz, Zonguldak’ın en yoğun nüfusuna sahip olduğumuz için 3. sınıf Postane konumuna kadar düşmüş. 3. sınıf ne demek? Memur sayısı çok daha az demek, bizim vatandaşımız hizmet alacağı zaman daha da zorlanıyor demek. Şimdi biz bunu 3. sınıftan Ereğli’ye yakışacak şekilde 1. sınıfa getirdik hamdolsun. Geçtiğimiz günlerde yazısı geldi, Ereğli Postanemiz 1. sınıf bir Postane olacak. İhalesi tamamlandı, askı süresi bitmek üzere, zannediyorum bayramın hemen akabinde inşaatı başlayacak. Merkezde, eski yerinde konuşlandırılacak. Buda hem çarşı esnafımıza katkı sunmuş olacak hem de vatandaşlarımızın daha rahat hizmet almasını sağlayacak. Şu an Ereğli’mize kazandıramadığımız bir Emniyet Müdürlüğü binamız, bir de Hükümet Konağımız vardır. Onları da kazandırınca kamu yatırımları hamdolsun iyi bir netice alacak. 
BİR ARADA OLMAK ZORUNDAYIZ
Mesele Ereğli olduğu zaman bir araya gelmemiz lazım. Kendi içimizde farklı düşünebiliriz, zenginliklerimiz vardır, eleştirilerimiz vardır, birbirimizi eleştirebiliriz ama söz konusu Ereğli’nin çıkarı olduğu sürece hep bir arada olmak zorundayız; en sevmediğimiz, en beğenmediğimiz insanla olsa dahi bir arada olmamız lazım. Biz bu birlikteliği sağladığımız zaman neleri aldığımızı biliyoruz. Birlik ve beraberliğimizi ne pahasına olursa olsun korumalıyız.”
Çakır, İlçeye kazandırılan hizmetlerdeki gayretleri ve katkılarından dolayı başta Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu ve Özcan Ulupınar olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.
KILIÇ, AK PARTİ’YE TEŞEKKÜR ETTİ
Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç da yaptığı konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları vererek, Muhtarları iftar sofrasında bir araya getiren AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır’ın şahsında tüm AK Parti ailesine teşekkür etti.

Etkinlik Takvimi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Sizin belediye binası açık adresi, No:1-2 İlçe / İl

Telefon : 0.123 456 78 90 – 0.123 456 78 91 68 
Faks     : 0.123 456 78 92