"Sizin" Belediyesi
Çağrı Merkezi 444 4 444

Yol Süpürme Araçları Görücüye Çıktı

Yol Süpürme Araçları Görücüye Çıktı

Çevreci faaliyetleri ile dikkat çeken Sizin Belediyesi, daha temiz bir Şehir için teknoloji ve çevre sağlığıyla uyumlu imkânları da değerlendirmeye aldı. Pilot Bölge olarak belirlenen Kumla Mahallesinde, Uğurel Limitet Şirketine ait elektrikli ve dizel yol süpürme araçları test sürüşleri yaptı. 100 litrelik torba stokuyla dikkat çeken süpürme araçları, 1,5 metreküplük depoya sahip diğer temizlik araçları ve damperli çöp kamyonu ile destekleniyor. Bahar ayları boyunca devam edecek uygulamanın yaz aylarında nüfusu 100 bine yaklaşan Kumla’da, tatil dönemine hazırlık olarak nitelendiriliyor.

Sizin Belediye Başkanı Ad SOYAD'ın direktifleri doğrultusunda pilot bölge olarak belirlenen X Mahallesinde teknolojik ve çevreye duyarlı çöp toplama araçları vatandaşlar tarafından da büyük ilgi gördü. Her türlü çöp, plastik, teneke, naylon, sigara paketi, sigara izmaritleri, şişe ve kumları toplayıp, öğütebilen araçlar dikkat çekti. Şirket Yetkilisi Sezai Yücelli ile birlikte araçların uygulama çalışmalarını yerinde inceleyen ve notlar alan Sizin Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ad Soyad, zaman zaman araçları kendi de kullanarak, test çalışmalarında aktif rol aldı.

Uygulamayı bahar ve yaz aylarında devam ettirmekten yana olduklarını ifade eden Sizin Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ad Soyad, turistik özelliği nedeniyle X Mahallesinin pilot bölge olarak belirlendiğini açıkladı. X sahilinin tamamında, dar cadde ve sokaklarda temizlik konusunda etkili olacak çöp toplama araçlarının daha temiz ve daha yaşanabilir Şehir hedeflerinde önemli bir yer tutacağını anlatan Ad Soyad, test çalışmalarının başarıyla uygulandığını sözlerine ekledi.

Etkinlik Takvimi

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres   : Sizin belediye binası açık adresi, No:1-2 İlçe / İl

Telefon : 0.123 456 78 90 – 0.123 456 78 91 68 
Faks     : 0.123 456 78 92